İKARİAM FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İKARİAM FORUM

İkariam Online Oyununun İlk ve En Büyük Destek Forumuna Hoşgeldiniz, İkariam, İkariam Forum, İkariam Hileleri, İkariam Eklentileri

Kayıt OlAnasayfaLatest imagesGaleriAramaGiriş yap

SON KONULAR

EN AKTİFLER

EN SEVİLENLER

Paylaş | 

Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Türkmen
Hekim
Hekim
Türkmen

Erkek Burç Yay Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 32
Rep Rep : 0
Puan Puan : 95
Yaş Yaş : 36
İsim İsim : yahya

Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru. Empty
MesajKonu: Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru.   Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru. EmptySalı Haz. 29, 2010 12:38 am

Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru. 1124
Şimdi biz greasemonkey ile cesıtlı eklentıler yukluyoruz bunu g.o modlara sordum ikariamda script kullanmak yasak dedi.Fakat cogu kısı kullanıo ama banlanmıo nedeni nedir bunun script kullananları bulamıyolarmı yoksa bıle bılemı banlamıyorlar yardımcı olun lutfen bende kullanmak ıstıyorum ama korkuyorum.
CEDRİC
Team Manager
Team Manager
CEDRİC

Erkek Burç Koç Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 514
Rep Rep : 38
Puan Puan : 1044
Yaş Yaş : 32
Meslek Meslek : Ögrencisi
İsim İsim : **Celal**

MesajKonu: Geri: Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru.   Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru. EmptySalı Haz. 29, 2010 12:50 am

Türkmen demiş ki:
Şimdi biz greasemonkey ile cesıtlı eklentıler yukluyoruz bunu g.o modlara sordum ikariamda script kullanmak yasak dedi.Fakat cogu kısı kullanıo ama banlanmıo nedeni nedir bunun script kullananları bulamıyolarmı yoksa bıle bılemı banlamıyorlar yardımcı olun lutfen bende kullanmak ıstıyorum ama korkuyorum.

Aslında şöyle birşey var diger ülke serverlarında script kullanmak serbest fakat türk servisinde yasaklı..

Nedeni ise : Bazı Scriptler Bug'a Yol Açabiliyor Bu Yüzden Yasa.

İkariam Kuralları' da Böyle Bir Maddesi Bulunmakta,
Alıntı :
X. Script kullanımı

Oyuncu ve onun oyunu arasında arayüz olarak bir program kullanımı
yasaktır. Bir gruba kötü niyetli olarak oyunda avantaj sagladıgı için,
her hangi bir bilginin otomatik olarak oluşturdugu diger formların
kullanımı da yasaklanmıştır.

Bunları kapsar fakat bunlarla sınırlı degildir:

* Botlar
* Makrolar
* Otomatik ada veritabanları

Bunun tek istisnası açıkça GameForge tarafından onaylanan programlardır.

Fakat bizim çogunlukla yayınladıgmız scriptler GameForge bünyesin deki onaylı scriptleri yayınlamaya gayret gösteriyoruz....
http://ikariam.fanforum.biz/
Türkmen
Hekim
Hekim
Türkmen

MesajKonu: Geri: Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru.   Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru. EmptyPerş. Tem. 01, 2010 10:31 pm

hayır merak ettigim şu bunu operatorler nasıl anlıyorlarmı script oldugunu cogu kısıde var ama mis gibi devam edıyorlar ticket attım cevap geldi o yasayı gosterdı ama sadece oyunu kolaylastırıyor sonucta neden yasak olsun bunu anlamazlar dimi operatorler falan kullanmak ıstıyorumda yardımcı olun
CEDRİC
Team Manager
Team Manager
CEDRİC

MesajKonu: Geri: Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru.   Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru. EmptyPerş. Tem. 01, 2010 10:35 pm

Türkmen demiş ki:
hayır merak ettigim şu bunu operatorler nasıl anlıyorlarmı script oldugunu cogu kısıde var ama mis gibi devam edıyorlar ticket attım cevap geldi o yasayı gosterdı ama sadece oyunu kolaylastırıyor sonucta neden yasak olsun bunu anlamazlar dimi operatorler falan kullanmak ıstıyorumda yardımcı olun

Operatörlerin nasıl bir sistem kullandıklarını bilmiyorum Sad
Fakat yayınladıgımız çogu scripts ''Bunun tek istisnası açıkça GameForge tarafından onaylanan programlardır.''

Onaylıdır.. Yinede Yasagı Göz Önünde Bulundurarak Kullanabilirsiniz Ben Kullanıyorum 200 k Bir Hesapta Ve 1 Yıl Oldu Sorun Yaşamadım Smile

Sigmadaki Küçük Hesaptada Kullanıyorum Eger Bir Sorunla Karşılaşırsam Bunu Mutlaka Szinle Pylaşacagım Smile
Türkmen
Hekim
Hekim
Türkmen

MesajKonu: Geri: Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru.   Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru. EmptyC.tesi Tem. 03, 2010 12:36 am

teşekkürler önemli bir konu bilgilerdirirsen sevinirim bu arada 200k hesapta 1 yıl boyunca hangi eklentileri kullandın soylermısın
SuskunBey
Yeni Üye
Yeni Üye
SuskunBey

Erkek Burç Oğlak Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 4
Puan Puan : 5
Yaş Yaş : 58
İsim İsim : Ramazan

MesajKonu: Geri: Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru.   Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru. EmptyC.tesi Tem. 03, 2010 10:40 am

Evet Eklenti Kullanmak Yasaktır Çoğu Kişi Kullanıyor Demişsin Ama Tespit Edilmesi Zor Ama Şu Şekilde Tespit Ediyorlar Genelde Ikarıam Forumuna Rapo,Bina Şehir Resimleri Atarlarsa Eklenti Kullandıkları Görüküyor Ve Gerekli İşlem Yapılıyor
SoN_KuZeYLi
Süper Moderatör
Süper Moderatör
SoN_KuZeYLi

Erkek Burç Aslan Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 616
Rep Rep : 5
Puan Puan : 481
Yaş Yaş : 30
İsim İsim : Taha

MesajKonu: Geri: Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru.   Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru. EmptyPaz Tem. 04, 2010 3:22 am

Türkmen demiş ki:
teşekkürler önemli bir konu bilgilerdirirsen sevinirim bu arada 200k hesapta 1 yıl boyunca hangi eklentileri kullandın soylermısın

Bunu biz degil Game Op. lar tespit edebilir Smile
http://www.hun-turkleri.tr.gg
mehmet
Trial Moderatör
Trial Moderatör
mehmet

Erkek Burç Aslan Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 201
Rep Rep : 2
Puan Puan : 48
Yaş Yaş : 30
Meslek Meslek : Öğrenci
İsim İsim : Mehmet Alp

MesajKonu: Geri: Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru.   Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru. EmptyPaz Tem. 04, 2010 11:35 pm

CEDRİC demiş ki:
Türkmen demiş ki:

Aslında şöyle birşey var diger ülke serverlarında script kullanmak serbest fakat türk servisinde yasaklı..

Nedeni ise : Bazı Scriptler Bug'a Yol Açabiliyor Bu Yüzden Yasa.

İkariam Kuralları' da Böyle Bir Maddesi Bulunmakta,
Alıntı :
X. Script kullanımı

Oyuncu ve onun oyunu arasında arayüz olarak bir program kullanımı
yasaktır. Bir gruba kötü niyetli olarak oyunda avantaj sagladıgı için,
her hangi bir bilginin otomatik olarak oluşturdugu diger formların
kullanımı da yasaklanmıştır.

Bunları kapsar fakat bunlarla sınırlı degildir:

* Botlar
* Makrolar
* Otomatik ada veritabanları

Bunun tek istisnası açıkça GameForge tarafından onaylanan programlardır.

Fakat bizim çogunlukla yayınladıgmız scriptler GameForge bünyesin deki onaylı scriptleri yayınlamaya gayret gösteriyoruz....

yanlışın var üstad
script her yerde yasak
nedeniyse scriptin ambrosia ile sağlanan bonusları sağlaması
yurtdışında serbest olsa nasıl para kazanıcak gameforge
CEDRİC
Team Manager
Team Manager
CEDRİC

MesajKonu: Geri: Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru.   Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru. EmptyPtsi Tem. 05, 2010 12:45 am

Peki bana burayı açıklarmısnız...

http://board.us.ikariam.com/index.php?page=Board&boardID=160

Yada durun birde çeviriciden gerçirelim daha iyi anlarsınız heralde Smile

http://translate.google.com.tr/translate?js=y&prev=_t&hl=tr&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fboard.us.ikariam.com%2Findex.php%3Fpage%3DBoard%26boardID%3D160&sl=en&tl=tr

Eger ben birşeyi yanlış bir bilgi olarak atarsam burda benim işim olmaz sana sadece okadar söylüyorum Smile

Eger bunlar yeterli degil diyorsan gameforge ye ingilizce attıgım mail karşılıgında gelen mailde yazan yazıyıda size gönderebilirim Wink

Biz boşuna burda ikariam destek forumu demiyoruz kendimize degerli modum Smile
JustSmile
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
JustSmile

Erkek Burç Başak Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 252
Rep Rep : 4
Puan Puan : 402
Yaş Yaş : 33
Nerden: Nerden: : İKARİAM GENEL bölümündeki bütün konular + ''YARDIM VE SORULAR+OYUN DUYURULARI+OYUN HATALARI+OYUNU KULLANMA KLAVUZU+İKARİAM İTTİFAK SAYFASI AYARLARI+HESAP SATIŞLARI+İKARİAM BİNA VE ARAŞTIRMALAR
Meslek Meslek : öğrenci
İsim İsim : furkan

MesajKonu: Geri: Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru.   Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru. EmptyPtsi Tem. 05, 2010 2:05 am

evet adamlar onaylı stript veriyor. Smile ilginç
http://www.pvp-serverler.com/forum.htm
scuf
Süper Moderatör
Süper Moderatör
scuf

Erkek Burç Aslan Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 384
Rep Rep : 118
Puan Puan : 400
Yaş Yaş : 41
Meslek Meslek : Bilgisayar Teknolojileri
İsim İsim :

MesajKonu: Geri: Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru.   Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru. EmptyPtsi Tem. 05, 2010 4:00 pm

Şu anda tüm serverlerde script kullanan çok kişi var ve bunları tespit etmek oplarca çok zor sonuçta oyuna internet tarayıcısı üzerinden yani greasemonkey eklentisi ile bi nevi çeşitli kodlar kullanarak müdahale ediyoruz direk oyunun yapı taşları ile oynamıyoruz o yüzden oplarca bunu incelemek çok uzun sürdüğünden tek tek herkezi inceleyemiyorlar anca forumda bir rapor yayınlarsan vede yanlışlıkla raporda script kullandığına dair bir belirti görürlerse yada başka biri seni script kullanıyor diye şikayet ederse o zaman inceleme altına alınırsın vede hesabın silinmek üzere kapatılır.

Sonuç olarak kendini açık etmediğin takdirde sorun olmadan kullanabilrisin yakalanma riskin çok düşük çünkü , zaten diğer ülkelerin serverlerinde bazı scriptler yasal ama bizim serverda buglara yol açtığı için henüz onaylı değil bu konuda çalışmaların sürdüğünü biliyorum belki yakında yasal scriptler çıkar bizim server içinde riske girmek istemeyenler yasal scriptleri beklesinler derim .
ImperianX
Trial Moderatör
Trial Moderatör
ImperianX

Erkek Burç Yay Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 22
Puan Puan : 61
Yaş Yaş : 29
Meslek Meslek : Öğrenci Gibi
İsim İsim : Mehmet

MesajKonu: Geri: Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru.   Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru. EmptyCuma Tem. 23, 2010 12:51 am

Bende greasemonkey var ama hiç script kullanmadım çünkü bazı ülkelerin server larında yasak mesela yabancı serverlarda raporlar daha değişik oluyor script kullandıkları için Tr de yasak kullanan uyarı alır en fazla scriptten ban yiyen göremedim henüz Smile

Yardım edin.Sizlerinde merak ettigi soru.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 

Similar topics

-
» Genel Muhasebe Soru Cevap
1 sayfadaki 1 sayfası