İKARİAM FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İKARİAM FORUM

İkariam Online Oyununun İlk ve En Büyük Destek Forumuna Hoşgeldiniz, İkariam, İkariam Forum, İkariam Hileleri, İkariam Eklentileri

Kayıt OlAnasayfaLatest imagesGaleriAramaGiriş yap

SON KONULAR

EN AKTİFLER

EN SEVİLENLER

Paylaş | 

İKARİAM HAKKINDA

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
-HERQ-
Taş Atıcı
Taş Atıcı
-HERQ-

Erkek Burç Koç Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 53
Rep Rep : 1
Puan Puan : 159
Yaş Yaş : 28
Meslek Meslek : Öğrenci
İsim İsim : Ogün

İKARİAM HAKKINDA Empty
MesajKonu: İKARİAM HAKKINDA   İKARİAM HAKKINDA EmptySalı Ağus. 11, 2009 9:54 am

İKARİAM HAKKINDA 1124
Nasil oyuna kayit olurum?

İlk olarak www.ikariam.net/ adresine giriyoruz.
Oyuna kayıt olmak için Yeni Kayıt'a veya Ücretsiz oyunumuza katıl!a tıklıyoruz.
İKARİAM HAKKINDA Adszot8
Gelen sayfada oynayacağımız Dünya'mızı , Oyuncu İsmi'mizi , E-Mail'imizi ve Şifre'mizi yazıyoruz.
Hemen altında da Genel İş Şartları'nı da işaretleyerek oyuna giriyoruz.
E-Mail adresinize gelen maili de onaylamayı unutmayın.

Oyuna kayit oldum, ne yapmaliyim?

Oyuna ilk başladığınız anda mevcut 40 vatandaşınız bulunmakta. Bu 40 kişinin birkaçını (isterseniz hepsini, isterseniz hiçbirini.) adanızdaki Odun Kampı'na, Ekonomi >> Zenginlik araştırmasını tamamladıktan sonra da adanda bulunan diğer ticaret
ürününü çıkarabilirsiniz. Akademi kurarak Bilim Adamı yetiştirebilir,
çeşitli konuları araştırması için görevlendirebilirsiniz.

Akademi mi? O da ne? Nasil kuracagim? Bilim Adamlari'nin calismasini nasil saglayacagim?

Akademi'yi, şehrinizin herhangi Kırmızı Bayrak'lı* bir yerine tıklayarak kurabilirsiniz.
Akademi Bilim Adamı yetiştirilen yerdir. Akademi'nin her kademesi için daha fazla Bilim Adamı yetiştirebilirsiniz.

Surekli saldiri aliyorum, ne yapabilirim? Sehrimi nasil savunabilirim?

Kışla inşa ederek asker eğitebilirsin. Bu askerler aldığın
saldırılardan şehrini koruyacaktır. Akademi'de çeşitli araştırmalardan
sonra yeni askerler eğitmeye başlayabilirsin.
Gelen saldırılardan korunmada asker yetiştirmenin yanı sıra şehirde Sarı Bayrak** ile gösterilen yere Sur kurabilirsin.
Sur'un arttıracağınız her kademesi için askerinizin savunması %10 artar.

Diger oyuncularla nasil alisveris yapacagim?

Şehrinde bulunan Mavi Bayrak'lı*** yerlerden birine Ticaret Limanı kurarak mevcut altınınızla Ticaret Gemisi alabilirsiniz. Eğer alışveriş yapacaksanız, Dünya Haritası'ndan
kişinin koordinatlarını yazın. Çıkan adaya çift tıklayarak alışveriş
yapacağınız kişinin adasını bulun. Adasına tıklayın, açılan sol
bölümdeki sayfadan Kaynak Naklet'e tıklayarak alışverişinize devam edebilirsiniz. Bunun yanında Ticaret Merkezi kurarak da alışveriş yapabilirsiniz. Ticaret Merkezi'ni Ekonomi >> Zenginlik araştırmasından sonra kurabilirsiniz.

Altinim surekli azaliyor, yardim!

Yetiştirdiğin askerlerinin, Bilim Adamları'nın, Savaş Gemileri'nin ve adandaki kaynaklarda çalışan vatandaşlarının saatlik giderleri vardır. Merkez Binası'ndan şehrinin gelir ve giderlerini görebilirsiniz. Eğer gideriniz gelirinizden fazla ise saat başına belli bir miktar altın kaybedersiniz.

Yeni sehirler kurulabiliyor mu? Nasil kurabilirim?

Evet, yeni şehirler kurulabiliyor. Bilim Adamları'n Denizcilik >> Yerleşim Planlama araştırmasını tamamladıktan sonra Saray kurabilirsin. Saray kurulduktan sonra da yeni şehirler kurabileceksin. Daha fazla şehir kurmak istiyorsan başkentindeki Saray'ın
seviyesini yükseltmek istenecek. Gerekli kaynakları toplayarak yeni
şehirler kurabilir, adını bütün oyuna duyurmaya başlayabilirsin.

Sehrimdeki vatandaslar mutsuz! Ne yapmaliyim?

Taverna kurarak şehrindeki vatandaşlara şarap sunabilirsin. Taverna'nın artırılan her kademesi, daha fazla şarap sunma imkânı verir.
Vatandaşlarını Müze kurarak da diğer oyunculardaki tarihi yapıları şehrinde sergileyerek mutlu edebilirsiniz.

Taverna ve Muze mi? Nasıl kurabilirim onlari?

Taverna'yı Ekonomi >> Üzüm Presi araştırmasını tamamladıktan sonra şehrindeki Kırmızı Bayrak'lı* herhangi bir yere kurabilirsin.
Müze'yi ise Bilim >> Kültürel Etkileşim araştırmasından sonra kurabilirsin.

Kaybettigim savaslarda cok fazla kaynak birakiyorum, bunlari koruma imkanim yok mu?

Koruyabilirsiniz. Ekonomi >> Kaynakların Korunması araştırmasındaki sonra Depo kurabilirsiniz. Depo'nun her kademesi daha fazla kaynak korunması demektir.

Surekli casus yakaliyorum, buna bir cozum var mi?

Casus göndermeye bir çözüm yok. Çevrendeki herkes senin düşmanındır. Casus göndermek de doğal haklarıdır. Sen de Casus yetiştirerek diğer oyuncuların şehirlerine gönderip; kaynaklarını, askerlerini vb. gözetleyebilirsin. Sık sık gönderilen Casus'ların yakalanma riskleri yüksektir.

Nasil casus yetistirebilirim?

Bilim >> Casusluk araştırmasından sonra İstihbarat Merkezi kurabilir, buradan da Casus yetiştirebilirsiniz.

Benzer
diger oyunlarda başka bir oyuncunun sehrini yonetebilme yetkisi belli
binalar kurulduktan sonra veriliyor. Acaba bu IKARIAM'da da gecerli mi?

Askeri >> İşgal Yönetimi araştırmasını tamamladıktan sonra diğer oyuncuların şehirlerini yönetebilme (Bir nevi gasp. İKARİAM HAKKINDA Evillol)
hakkı kazanıyorsunuz. (Henüz denemedim, fazla bilgi veremeyeceğim. İKARİAM HAKKINDA Icon_smile)

Muze kurdum, fakat Kulturel Antlasma yapamıyorum. Neden ?

Ada Haritası'nda kiminle Kültürel Antlaşma imzalamak istiyorsan tıkla.
Sol tarafta, Diplomasi, Kaynak Naklet vs. yazıyor. Diplomasi'ye tıkla.
Mesaj sayfası gelecek. Alıcı, Konu, Mesaj yazıyor. Konu'yu Kulturgüterabkommen kündigen olarak değiştir ve mesaj gönder. İKARİAM HAKKINDA Icon_smile

Oyun
stili degismeden once kaynaklardaki iscilerimi Belediye Binasi'ndan
yonetiyordum. Yeni surum gelince Belediye Binasi'ndan yonetememeye
basladim. Yardim!

İKARİAM HAKKINDA Adszvm5
Ada Haritası'ndan adanda bulunan kaynağın ( Odun - Sülfür, Kristal Cam, Mermer, Şarap. ) üzerine tıkla.

İKARİAM HAKKINDA Adszun4
İşaretlediğim yeri sağa, sola hareket ettirerek işçi çalıştırabilirsin. İKARİAM HAKKINDA Ok

*:
İKARİAM HAKKINDA Adszim3
**:
İKARİAM HAKKINDA Adszhe2
***:
İKARİAM HAKKINDA Adszug4
FoFoSkO
Kılıç Ustası
Kılıç Ustası
FoFoSkO

Erkek Burç Balık Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 156
Rep Rep : 0
Puan Puan : 493
Yaş Yaş : 35
İsim İsim : FURKAN

İKARİAM HAKKINDA Empty
MesajKonu: Geri: İKARİAM HAKKINDA   İKARİAM HAKKINDA EmptyCuma Ağus. 14, 2009 7:06 pm

İKARİAM HAKKINDA 1124
teşekkürler

İKARİAM HAKKINDA

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 

Similar topics

-
1 sayfadaki 1 sayfası